Atrakcje

Szanowni Państwo! W Laskowej i jej okolicy nie brakuje atrakcji. Samo położenie gminy, tutejsze warunki klimatyczne, środowisko przyrodnicze i całkowity brak przemysłu, to największe walory tego regionu. Niezliczona ilość pięknych szlaków turystycznych sprzyja uprawianiu turystyki pieszej, rowerowej i samochodowej. Niewielka ilość turystów w górach Beskidu wyspowego sprawia, że podziwiając piękną przyrodę można tu doskonale wypocząć.

Na terenie gminy jest też wiele ciekawych zabytków. Drewniane kościoły, przydrożne kapliczki, majestatyczne dworki... Historię i tradycję tego regionu najlepiej poznają Państwo w Skansenie Budownictwa Ludowego w Laskowej. Wypoczywając w naszym Hotelu warto też zwiedzić sąsiadujące z Laskową miejscowości. Szczególnie polecamy Bochnię i Wieliczkę gdzie czekają na Państwa zabytkowe Kopalnie Soli. W Wiśniczu trzeba koniecznie zobaczyć tamtejszy Zamek Kmitów i Lubomirskich.

Amatorom mocnych wrażeń polecamy Aeroklub Podhalański w Łososinie Dolnej gdzie polatać można na jednym z tamtejszych samolotów.

WARTO NAS ODWIEDZAĆ

beskid wyspowy zamek
kopalnia samolot